Odber noviniek z bioekologiky

Prihlás svoj Email

31 marca 2018

RECENZIA: Venušin krém s bulharskou ružou

bioekologika

Môže mať kozmetický výrobok ešte ženskejší názov? Veď posúďte, že Venušin krém s bulharskou ružou je úplne dokonalý názov a nádherne spája ženský princíp s legendárnou bulharskou ružou (Rosa Damascena). Kvetom vzácnym, kvetom užitočným a kvetom výnimočným - presne takým, ako sú ženy samy. Venušin krém má neprehliadnuteľný punc bohyne lásky a krásy už v názve, pretože Venuša sa zrodila spolu s ružou a je teda neodmysliteľne spätá práve s týmto kvetom.  
O tom, že je tento pleťový krém výnimočný, sme nepochybovali ani chvíľku a už po prvom použití sme boli absolútne pozitívne prekvapené. Myšlienka, dizajn a v neposlednom rade aj zloženie tohto krému je niečo, čo vám napovedá, že ten, kto ho vyrobil si dal skutočne záležať na jeho kvalite i posolstve. 
Ako môžete vidieť na fotke, na etikete krému je zobrazená Venuša, ktorá má na hrudi symbol srdcovej čakry. Tá totiž upiera pozornosť na lásku a vzťahy, na súcit a rovnováhu. Okrem toho, môžete si byť istí, že ide o poctivú ručnú výrobu, ktorá dohliada na kvalitu každej použitej zložky, produkcia nevyrába žiaden zbytočný odpad, takmer 100% je vegan (okrem použitého včelieho vosku), hrdo sa môže označovať z 97% aj ako RAW, lebo len 3 % z tohto krému sa topia pri teplote vyššej ako 60ºC a žiaden produkt nie je testovaný na zvieratách. Ide o ručnú výrobu, kedy sa všetky nazbierané bylinky a suroviny prekontrolujú pozorným okom. Jednoducho z množstva malých detailov sa vytvoril dokonalý celok pre krásu tela i ducha.

Približne od polovice februára sme krémik na striedačku otestovali obe, pretože rady skúšame ako zafunguje na naše odlišné typy pleti, ale aj preto, že každá z nás si vždy všimne niečo, čo je pre ňu dôležitejšie, ako pre tú druhú. Pri tomto pleťovom kréme sme však úplne nezávisle od seba prišli k rovnakému záveru, a to, že by sa mal rovno volať hojivý balzam !!! Nadmerne vysušená a popraskaná pokožka? Zapálené a popraskané kútiky úst? Ekzém alebo začervenaná a svrbivá pleť? Vyrážky či pokožka vysušená z neustáleho smrkania pri nádche? Všetko do bodky otestované a tento krém obstál výborne pri každej z týchto úloh. A keby len obstál, bol priam dokonalý :) Že nás i vás každá zo zmienených pleťových nedokonalostí štve, je viac ako jasné a každý sa ich predsa chceme zbaviť, čo najskôr. Väčšinou v akútnych prípadoch skúšame na pleť naniesť všetko možné (niekedy bohužiaľ aj bezhlavo, a teda tie kombinácie krémov, mastičiek, roztokov a olejov v tom prípade neurobia nič, akurát jedna vrstva prekrýva tú druhú), ale s týmto pleťovým krémom získate pre pleť hneď niekoľko poctivých a cenných ingrediencií a skúseností. Čo nás najviac pozitívne prekvapilo bola skúsenosť, že nielen, že pleť pekne zahojí a zregeneruje, ale celkovo dosť výrazne skráti čas potrebný na obnovu pokožky, aby opäť vyzerala zdravo. Okrem iného, zaujímavý je aj svojou konzistenciou. V chladnom počasí a prostredí stuhne a pri bežnej izbovej teplote sa stáva redším. Pri kontakte s pokožkou sa ihneď topí a skvele sa rozotiera. Pre suchú pleť je to dokonalý spoločník, ktorý ju zvláčni, zjemní a rozžiari, pre zmiešanú a mastnejšiu pleť tiež nie je problémom, len sa bude o niečo dlhšie vstrebávať. Pri večernom použití pred spaním však nebude prekážkou ani toto :) Uľahčiť si to môžete použitím kvetovej vody (my najčastejšie používame ružovú vodu, ale fungovať bude akýkoľvek druh), ktorou pleť zvlhčíte a potom nanesiete Venušin krém. Môžete si byť istí, že to pôjde o poznanie ľahšie :) A ak si ráno vyhradíte pár minútiek naviac, pokojne na krém môžete naniesť aj make-up alebo BB či CC...skrátka je to perfektný spoločník na každý deň. 


Pleťový krém je vyrábaný metódou za studena a neobsahuje žiadnu vodu. Výborne sa osvedčil pri mrazivých zimných prechádzkach či športovaní, žiadne šupinky a nepríjemné pnutie tváre sa nedostavilo. Na dotyk ostane skutočne hebučká a vyhladená a taký pocit pretrváva v pohode aj celý deň. Vôbec neupcháva póry a v podstate nevieme nájsť ani jednu negatívnu vec, ktorú by sme mu vytkli. Jednoducho, tak ako sa píše na stránke výrobcu, tento krém pomáha hľadať rovnováhu krásy tela a duše a jeho použitie je skutočným pohladením Venuše. Obsahuje až 86% surovín z ekologického poľnohospodárstva, základ tvorí BIO nerafinované bambucké maslo a kokosový olej, doplnené o iné druhy olejov, včelí vosk a extrakty z damašskej ruže, plodov malín, rozmarínu a vitamínu E. Vôňa je veľmi originálna, sladšia, výraznejšia, až akoby karamelová s prenikavými tónmi kvetov ruže. Chvíľku sme si na ňu zvykali, ale po čase sa nám zaľúbila práve preto, že je nezvyčajná. Sklenená nádobka krému je z hnedého skla, ktoré bráni prenikaniu UV žiarenia, má objem 30 ml a stojí 8,60 € alebo 60 ml balenie, ktoré stojí 16,80 €. 

Tento krémik ocení každý typ pleti, rovnako ako dokáže uplatniť svoje protizápalové účinky, tak dokáže pleť zharmonizovať a povzbudiť. Nás už zaujíma len to, ako bude fungovať v trošku teplejšom počasí, a preto sme si obe z neho nechali aspoň malý kúsok, aby sme otestovali aj toto :) A čo naň hovoríte vy, zaujal vás tento krém z dielne Herbariumprojekt

pozdravujú vás Veve a Lulu ;-)

bioekologika / Author & Editor

Sme Veve a Lulu, dve vášnivé bylinkárky, introvertky, knihomoľky, doživotné kamošky, každoročne očarené jeseňou :-) Spája nás množstvo myšlienok, ktoré nám víria hlavou, úsilie vedieť viac o všetkom, čo nás zaujíma. Bežný moderný život sa usilujeme holisticky zdokonaľovať, tak aby bol zdravý, vyvážený a zmysluplný. A hoci život nikdy nie je dosť dokonalý, obe (možno jemne naivne) stále veríme, že ak sa trošku pousilujeme, môžeme sa cítiť dosť dobre a komfortne a vďaka tomu dosiahnuť možno aj splnenie najtajnejších snov. Nie sme vedkyne, ktoré chcú ohurovať a možno aj nudiť odbornými faktami, ale sme obyčajné baby, ktoré zaujíma podstata vecí a nie len ich efekt. Milujeme prírodu - kvety, bylinky, zvieratá, hory, dážď, západy i východy slnka a mnoho iných darov, ktoré nám ponúka. Pretože v živote si treba vedieť vychutnať každý jeden okamih naplno.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Copyright©2017-2018 bioekologika - All rights reserved
Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates